אריאל אחון, ייעוץ משכנתאות ופיננסים

מה צופה לנו בתקופה הקרובה - קורונה

השבועות האחרונים הם מטורפים. אין מילה אחרת לתאר את מה שעובר עלינו, כיחידים, כמשפחות, כשכירים / בעלי עסקים, כאזרחים בישראל ובכלל, כתושבי כדור הארץ.
הקורונה הזו נחתה עלינו, ושינתה את חיינו, חלק יאמרו לנצח וחלק יאמרו לתקופה המיידית או לעתיד הנראה לעין.
המוני אנשים איבדו את מקום עבודתם (בין אם לתקופה קצרה או לצמיתות), עסקים קטנים כגדולים נקלעו לקשיים, וכל יום שעובר רק מהדק את החבל עבור כולנו. המשמעויות ברורות לכולם – אין מדובר בקושי נקודתי, לבעיות הכלכליות שנוצרו כאן אין פתרון קסם. המשוואה היא מאד פשוטה (לשכירים או לבעלי עסקים) – כשהתזרים הכספי שלילי (הוצאות גדולות מהכנסות), אז מי שיכול מתחיל לשרוף חסכונות, שייתנו אוויר לעוד ימים עד שבועות בודדים; ומי שלא יכול (שזה רוב  האוכלוסייה), נכנס למצוקה מיידית – למשל:
מה יקרה אם כרטיס האשראי לא יכובד ע"י הבנק ב- 1 לחודש? חברת האשראי הרי תקפיא את הכרטיס לתקופה של כ-שבוע, וזאת בהנחה והלקוח יוכל לפתור את הבעיה מול הבנק/מול חברת האשראי.
מה יקרה במצב שבו ללקוח אין מאיפה לשלם את החיוב? עם מה הוא יקנה מחר מוצרי יסוד לבית (חלב, לחם, גבינה), עם מה יקנה את המצרכים לליל הסדר ולפסח? מה יקרה עם המיסים וההוצאות השוטפות, מה יקרה עם הלוואות או התחייבויות אחרות רחמנא ליצלן?
במצב שכזה קל מאד להתדרדר מהר לכדי חדלות פרעון.
נכון למועד כתיבת מאמר זה, לא ברור מה עמדת המדינה/בנק ישראל/הבנקים וכדומה ביחס למצב האנושי הפשוט והבסיסי ביותר שתואר לעיל, קל וחומר למצבים מורכבים יותר, למשל:
אדם שנמצא כיום בקשיים כלכליים, ומצבו עוד לפני הקורונה הצריך חילוץ פיננסי דרמטי.
או למשל – מה יקרה עם אדם שהיה במצב תקין ולנוכח הנסיבות של הקורונה נפל מעט – האם הבנקים יאפשרו לו בהמשך לקחת משכנתא מבלי להתייחס למכה שקיבל לנוכח נסיבות התקופה? או שיסרבו עתה לתת משכנתא?
משרד אריאל ייעוץ משכנתאות ופיננסיים ערוך לתת לכם שירות גם בימים אלה, מתוך כוונה לעזור לכם לעבור את התקופה הקרובה ובעיקר לחשוב על היום שאחרי הקורונה או לפחות על היום שבו המשק יחזור לפעילות סבירה.
נוכל לעזור לבעלי עסקים לקבל הלוואות הוגנות כדי לגשר על הפערים בתזרים באופן מיידי, נוכל לעזור ללקוחות פרטיים בלקיחת הלוואות רגילות ללא שעבוד נכס, וכמובן שנוכל לעזור ללקוחות לקחת את המשכנתא הטובה ביותר שניתן, גם תו"כ הקורונה ובטח שלאחריה, וכמובן שנוכל לעזור למי שהתקופה הרעה בצורה משמעותית את מצבו הפיננסי (לקיחת הלוואה גדולה לכיסוי חובות, איחוד הלוואות, חילוץ פיננסי במצבים מורכבים של הגבלה/פש"ר/הוצאה לפועל/כינוס נכסים), וגם, השגת אשראי עבור מי שהתקופה מייצרת עבורו הזדמנויות השקעה.
אני כאן לשירותכם

צרו איתי קשר

התקשרות

מייל: ariel@arielmash.com

טלפון: 054-2668566

שעות פעילות: א׳ – ה׳ 08:00 – 19:00

שישי וערבי חג 08:00 – 13:00

© Copyright HandsUP. All rights reserved

נגישות