סוגי משכנתאות

משכנתא לדירה שנייה 2021

מה עושים לפני שלוקחים משכנתא

משכנתא היא פעולה כלכלית לא פשוטה ולה השלכות פיננסיות רבות. לקיחת משכנתא ללא בירור מעמיק על התנאים הנוכחים וכיצד תוכלו להתמודד איתה בעתיד עלולה להוביל לבעיות קשות מהן ייקח לכם שנים לצאת. אחד הנושאים החשובים ביותר שיש לשים דגש אליהם בבירור על משכנתא לדירה שנייה 2021 הוא מס הרכישה. על פי חוק, הרוכש דירה שנייה יחויב במס בשיעור של בין 8 ל10 אחוזים בהתאם לסכום הרכישה. תנאים אלו משתנים משנה לשנה לכן לבירור על משכנתא עתידית חשוב להיות חדים על המצב החוקי הנוכחי ובבירור על משכנתא לדירה שנייה 2021 או משכנתא לדירה שנייה 2020 יש לבחון עם נותנת המשכנתא כיצד חושבו התנאים.

מגבלות על לקיחת משכנתא

נכון להיום, וללקיחת משכנתא לדירה שנייה 2021 וגם לאלו שלקחו משכנתא לדירה שנייה 2020 בנק ישראל מאפשר להעניק עד מימון משכנתא עד 50% משווי ערך הנכנס על פי הערכת שמאי מוסמך. כלומר אם קיימת משכנתא על דירה נוכחית בשווי 3 מיליון שקלים חדשים, ולה הייתה משכנתא בסך 1 מיליון ש"ח, במשכנתא על הדירה השנייה יכול הלווה לקבל עד חצי מיליון שקלים (0.5 ועוד 1 מיליון שווים לאחד וחצי מיליון שהם חצי 3 המיליון על ערך הדירה). סכומים נוספים למימון יוכלו להתבצע רק דרך הלוואות חוץ בנקאיות, משכון נכסים אחרים ודרכים נפרדות אחרות. ישנם תנאים מגבילים נוספים כמו גבוה שכירות בנכס שיכולים להשפיע על החלטת הבנק במתן המשכנתא ויש לבחון אותם מולו ומול יועצים פיננסיים חיצוניים לקבלת תמונת מצב מקצועית וברורה.

ייעוץ משכנתאות מקצועי

אם אתם שואלים את עצמכם אם כעת זהו הזמן ללקיחת משכנתא נוספת, אתם ודאי זקוקים להכוונה מקצועית. אף אחד לא מצפה ממכם להיות מומחים פיננסים שיודעים להתווכח עם הבנקים על כל התנאים שבלקיחת המשכנתא וממש לשם כך נועדו יועצי המשכנתאות. יועץ משכנתאות מומחה יסייע לכם לבדוק בהתאם למידע הכלכלי שלכם ושל המשק כיצד תוכלו למקסם את המשכנתא ומינימום סיכון ולפרוס אותה לטווח זמן הגיוני שבו תוכלו לעמוד בתשלומים. לקבלת ייעוץ פיננסי מקצועי ביועץ מומחה ובעל ניסיון, אתם מוזמנים לפנות לאריאל אחון בבקשה לקביעת פגישת ייעוץ מחכימה ומלמדת ממנה תצאו בראש רגוע לקראת קבלת החלטה על לקיחת המשכנתא. לאחר שנה כלכלית קשה ברחבי העולם, סייע אריאל אחון למספר רב של אנשים בלקיחת משכנתא לדירה שנייה 2021 עם תוכניות משתלמות והוגנות. אל תפספסו ייעוץ פיננסי משנה חיים, התקשרו היום לייעוץ משכנתאות עם אריאל אחון.