סוגי משכנתאות

משכנתא לדירה נוספת

מצאתם דירה מושלמת להשקעה? משלמים עדיין משכנתא על הדירה הנוכחית!

משכנתא לדירה נוספת היא בהחלט אפשרית אבל חשוב לבחון את ההחלטה על פי התנאים שהמדינה מציבה בפניכם. הדבר הראשון שחשוב לשים עליו דגש הוא האחוז משווי הנכס להשקעה שניתן לקבל מהבנק על פי תקנות של בנק ישראל. תקנות בנק ישראל מציינות כי משכנתא שנייה ניתן לקחת רק עד 50% משווי הנכס וזה כמובן משפיע על ההון הראשוני הבסיסי שאתם צריכים על מנת לבקש אישור למשכנתא נוספת. ישנן אפשרויות נוספות כמו משכון הדירה הנוכחית. הדרך הבטוחה לקחת את ההחלטות הנכונות עבורכם היא באמצעות ייעוץ משכנתאות מקצועי.

נטילת משכנתא נוספת ונושא המיסוי

מיסוי רכישת דירות להשקעה בישראל הוא מורכב וחשוב לבחון את ההשקעה הכלכלית בנכס על פי המס שתדרשו לשלם. נטילת משכנתא נוספת על דירה להשקעה יכולה להביא למיסוי רכישה בסכומים גבוהים ולכן כדאי ומומלץ לקבל ייעוץ מקצועי מאנשי מקצוע מומחים בתחום המשכנאות על מנת לקבל החלטה מושכלת לפני שמתחילים את התהליך לקראת רכישת הנכס החדש. כדאי לגבש גם תוכנית לגבי הדירה להשקעה – האם אתם מתכננים למכור אותה עוד מספר שנים או להשכיר אותה לטווח הארוך? התוכניות והמטרות שלכם בעתיד ישפיעו בסופו של דבר על מסלול המשכנתא השנייה שתקחו.

לקיחת משכנתא נוספת על נכסים ישנים

אם החלטתם לקנות דירה ישנה להשקעה ואתם צריכים סיוע בלקיחת משכנתא נוספת, חשוב לדעת כי הבנקים בישראל מקשים בדרך כלל על קבלת משכנתא לצורך קניית דירה ישנה להשקעה, בעיקר אם הדירה במצב פיזי ירוד ודורשת שיפוץ מאסיבי. המחיר של הנכס להשקעה, גם אם הוא נמוך יכול להשפיע על ההחלטה של הבנק האם לקחת את הסיכון באישור למשכנתא נוספת עבורכם. האם ניתן לקחת משכנתא נוספת לנכס שמצאתם? יתכן והתשובה היא חיובית ולכן כדאי לבדוק את האופציה הזו גם אם אתם לא יודעים האם ניתן לקחת משכנתא נוספת לנכס המיועד לרכישה.

ייעוץ מקצועי ללקיחת משכנתא לדירה נוספת

רוצים לקדם את עסקת הקנייה של הנכס שמצאתם? רוצים לדעת האם יש היתכנות לקבלת משכנתא לדירה נוספת? אנחנו באריאל ייעוץ משכנתאות ופיננסים מציעים לכם את הליווי והייעוץ הטוב ביותר לתהליך קבלת המשכנתא לדירה להשקעה. צוות היועצים שלנו ילווה אתכם במשא ומתן מול הבנקים ויעזור לכם לקבל החלטה נכונה פיננסית לגבי הנכס שמצאתם.