סוגי משכנתאות

לקיחת משכנתה

בניית תמהיל משכנתה נכון ומדויק לפי יכולותיו של הלקוח, מגדיל את החיסכון עבור כל אדם, לא משנה כמה הוא מרוויח.
התהליך מורכב מכמה שלבים: ראשית, אני עורך שיחה ראשונית עם הלקוח בכדי להבין את המצב. כשאני מבין מהם הצרכים והרצונות שלכם, אנו קובעים פגישה – כשאחד היתרונות שאני מספק ללקוחותיי הוא שאפגוש אותם בבית שלהם, בשעות הנוחות להם, בכדי שלא להטריח אותם להגיע למשרד.

בפגישה אני מקבל מכם מידע מעמיק לגבי העסקה או הצורך ואז מתחילים לעבור יחד על כל האלמנטים הרלוונטיים: מבצעים ניתוח ראשוני של המצב הפיננסי, ההכנסות וההוצאות העכשוויות והעתידיות הצפויות, בוחנים את הצרכים והרצונות שלכם מתכנית המשכנתה, ומתחילים לחשוב על האסטרטגיה הנכונה עבור העסקה (תמהיל המשכנתה).
הפרמטרים הם: סכום הרכישה, מהו סכום ההון עצמי אשר ישולב בעסקה (ישנם מצבים בהם אין הון עצמי וגם לכך יש פתרונות המתקבלים בתהליך הייעוץ) יכולת ההחזר של הלקוח (ההכנסות נטו של משק הבית אל מול הוצאות קיימות, כולל הלוואות נוספות במידה יש) והרצון האמיתי של הלקוח – כמה הוא רוצה לשלם בסופו של דבר. יכול להיות שהוא יכול להחזיר יותר מדי חודש, אבל הוא מעדיף להחזיר פחות ולשמור לעצמו יותר כסף עבור הצריכה השוטפת שלו.
אני בודק אפשרויות של כספים שעתידים להיכנס לבנק בהמשך בכדי לשלב אותם בהלוואה. אם לדוגמה יש ללקוח קרן השתלמות שתיפתח בעוד שנה והוא רוצה להכניס אותה למשכנתה, נבנה את המשכנתה באופן כזה שהמבנה שלה יכלול את כספי הקרן ויתמוך בצורה חכמה בכך.

המטרה שלי היא להשיג את ההלוואה הטובה ביותר עבורכם במסגרת היכולות והרצונות הקיימים.
לאחר מכן אני מכין כמה אסטרטגיות שונות למשכנתה (תמהילי משכנתה) ואנו בוחרים יחד את זו שאתם הכי מעוניניים בה והכי נכונה לכם. כשאנחנו בוחרים את האסטרטגיה, אני הולך איתה לבנקים ומתחיל תהליך של משא ומתן לקבלת התנאים הטובים ביותר, ההחזרים והריביות – מכרז ריביות בין הבנקים. הלקוח זוכה פעמיים בתהליך: ראשית, הוא מקבל את תמהיל המשכנתה הטוב והמתאים ביותר לרצונותיו ולצרכיו, ושנית הוא מקבל את הריביות הטובות ביותר עבור תמהיל זה.
אני מכין ללקוחותיי משכנתה חכמה – אנו לא מקבלים את המשכנתה שהבנק מנסה להציע כברירת מחדל, אלא בונים אותה בצורה חכמה ומותאמת. העלות הכוללת של המשכנתה תהיה הזולה ביותר שניתן לקבל לטווח הארוך ותוך יציבות ההחזרים, כך שההחזרים על המשכנתה לא יעלו אלא ירדו עם השנים.
אחת המטרות היא למנוע מצב, שכמה שנים אחרי שלקחנו את המשכנתה נמצא את עצמנו במצב שאנחנו חייבים יותר מאשר ביום בו לקחנו את המשכנתה.