אריאל אחון, ייעוץ משכנתאות ופיננסים

הלוואה לכל מטרה

פעמים רבות אני מוצא את עצמי מול לקוחות, שהחיים הובילו אותם לקחת הלוואות, אשר בסופו של דבר מכבידות מאד על התקציב המשפחתי, וזאת בשל החזרים גבוהים מדי חודש, דבר שלא מותיר מספיק תקציב לשאר הוצאות משק הבית במקרה הטוב, ובמקרים מורכבים אף יכולים להביא לקריסה כלכלית.
בין אם מדובר בהלוואות שנלקחו לטובת ביצוע רכישות, כיסוי מינוס, טיולים, רכב, צרכי בריאות ועוד ועוד, בסופו של דבר, לאורך הזמן, אנו מוצאים את עצמנו מגיעים לנקודה שבה קשה מאד לעמוד בגובה ההחזרים של אותן הלוואות.
מה מייחד את ההלוואות האלה? שברוב המקרים קל מאד לקבלן (באתר של הבנק, באפליקציה, דרך כרטיסי האשראי); זה מרגיש כאילו ההלוואות האלה רודפות אותנו לכל מקום, כולל ברשתותת החברתיות ובאתרי האינטרנט השונים.
אבל, צריך לזכור ש: הלוואות צריך להחזיר, הריבית על ההלוואות הללו בד"כ גבוהה, משך השנים להחזר ההלוואות הוא יחסית קצר (בד"כ עד 5 שנים), מה שגורם להחזרים להיות גבוהים.
נוצר מצב שבו  אנו רגילים "להתגלגל" מהלוואה להלוואה, תוך הגדלת המינוס בבנק, ובסופו של תהליך, בהרבה מקרים, מדובר בכדור שלג שהולך וטופח, עד שפתאום אנו יכולים למצוא את עצמינו במצב של חוסר יכולת להחזיר את ההלוואות הללו או חוסר יכולת לקיים תקציב משפחתי מאוזן.
מדובר בסיטואציה שאינה נעימה, משפיעה עלינו נפשית ופיזית, מטרידה אותנו כל הזמן.
איך בכל זאת נוכל לצאת מהמצב הזה?
הפתרון:
שימוש בנכס שלנו (מינוף) לטובת איחוד הלוואות!!
הרעיון הנו פשוט – לקיחת משכנתא (יחידה / נוספת) על הנכס שלנו!
כך נוכל לקבל הלוואה, בסכום גבוה, בפריסה רבת שנים, משכנתא לכל דבר.
איך זה קורה הלכה למעשה?
בימים רגילים ניתן להגדיל את המשכנתא על נכס קיים עד לגובה של 50% משווי הבית – בניכוי יתרת משכנתא, ככל שקיימת.
לדוגמה:
נכס בשווי מיליון ₪ עם משכנתא של 300,000: 50% משווי הנכס יוצא 500,000 ₪, מינוס יתרת משכנתא של 300,000 יוצא שניתן להגדיל תיאורטית את המשכנתא בעוד 200,000 ש"ח.
לאור ההנחיות החדשות של בנק ישראל לתקופת הקורונה, ניתן להגדיל תיאורטית את המשכנתא עד ל- 70% משווי הנכס, ובדוגמה שלנו במידה והנכס שווה 1,000,000 ש"ח, אז אנו מדברים על  700,000 ש"ח, מינוס משכנתא קיימת של 300,000, יוצא הגדלה של עוד 400,000 ש"ח.
פתרון נהדר לאיחוד הלוואות, פריסתן לתקופה ארוכה והורדת ההחזר החודשי!!

צרו איתי קשר

התקשרות

מייל: ariel@arielmash.com

טלפון: 054-2668566

שעות פעילות: א׳ – ה׳ 08:00 – 19:00

שישי וערבי חג 08:00 – 13:00

© Copyright HandsUP. All rights reserved

נגישות